Wordt 2011 het jaar van de fusies & overnames? In elk geval zal zowel het gunstige marktklimaat als het herwonnen vertrouwen bij de bedrijven deze activiteit ondersteunen. Tel daarbij de aantrekkelijke risico/returnpremies en de interessante beleggingsmogelijkheden in alle sectoren, en de aanhoudende fusie- en overnametrend wordt beslist een belangrijk beleggingsthema in 2011.
Dat meldt Dexia AM, dat in 2010 al een verhoogde activiteit waarnam op dit gebied. De instelling voert daarvoor een aantal redenen aan:
- Het vertrouwen bij de bedrijven keert langzaamaan terug: het topmanagement richt zich weer op de toekomst en gaat op zoek naar externe groeimogelijkheden om de vrij zwakke organische groei te compenseren.
- Bedrijven hebben grote kasreserves opgebouwd. Volgens Bloomberg beschikken de 1000 grootste bedrijven in de wereld momenteel over 3000 miljard dollar aan cash, waarvan meer dan 600 miljard dollar toebehoorde aan belangrijke Europese ondernemingen.
- De stabilisering op de kredietmarkten vergemakkelijkt bovendien de financiering voor bedrijven die overnames willen doen.
- In een algemene context van langzaam maar zeker economisch herstel (waarbij de deflatievrees afneemt) wordt een verbetering opgemerkt van de marktliquiditeit en van de beleggersinteresse.
- Daarnaast zijn de lage aandelenwaarderingen een extra prikkel voor potentiële kopers om zich te richten op aantrekkelijke doelwitten.
Jurgen Vluijmans, Investment Specialist Equity bij Dexia Asset Management geeft meer uitleg: “In sectoren die hoge kasstromen genereren, is er des te meer kans op een gevoelige stijging van de fusie- en overnameactiviteit. Dat geldt met name voor de energie-, de gezondheidszorg- en de technologiesector. Bovendien zal de trend wellicht een gunstige impact hebben op de aandelen en kredietmarkten. Als dusdanig staan wij voor het komende jaar ook bijzonder positief tegenover converteerbare obligaties.”
Hoe kan dit globale thema worden omgevormd tot een succesvolle belegging? Dexia Asset Management vindt de volgende beleggingsstrategieën interessant voor 2011:
Europese converteerbare obligaties
Het heeft een evenwichtig risicoprofiel en zal een positieve impact ondervinden van de fusies en overnames in 2011. Indien er zich een fusie of overname voordoet, zit er voor de houders van converteerbare obligaties vaak meer winst in dan voor de aandeelhouders.
Biotechnologie-aandelen
Dit is een heel aantrekkelijke sector, met een outperformance op lange termijn en heel wat innovatie. De strategieën inzake biotechnologie-aandelen zullen ten volle kunnen profiteren van fusies en overnames doordat grote farmaceutische ondernemingen vaak hoge premies betalen voor kleinere vernieuwende biotechbedrijven.
Aandelen van de Europese energiesector
Een duurzaam beleggingsthema voor 2011, wegens de sterk stijgende vraag uit de groeimarkten en de uitputting van de oliereserves. Deze sector genereert grote kasstromen en bevat aandelen met hoge dividenden en lage waarderingen. De Europese energieaandelen zullen voordeel halen uit de komende consolidatiegolf in de energiesector, nu grote oliebedrijven op koopjesjacht gaan om hun ‘opdrogende’ reserves te vervangen.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!